Orientuj się na Mazurach!

Rajd Krutyni
Orientuj się!

Potrafisz wyznaczać kierunki świata oraz posiadasz umiejętność czytania mapy? Mazurskie Ekstremalne Zawody na Orientację są właśnie dla ciebie! Po prostu weź mapę i biegnij! Tylko szybko do celu, takim sposobem zaszło już wielu! Nie potrafisz wyznaczać azymutu? Podejmij wyzwanie! Rajd Krutyni to impreza dla wszystkich!

Bieg, w którym liczy się nie tylko linia startu i mety. Bo tutaj zazwyczaj najlepszy nie jest ten, kto najszybciej biega, ale ten, kto najszybciej myśli i podejmuje właściwe decyzje. Bieg na orientację polega na jak najszybszym pokonaniu zaznaczonej na mapie trasy wyznaczonej punktami kontrolnymi. Przebieg pomiędzy nimi jest dowolny i właśnie wybór wariantu przebiegu stanowi istotę biegu na orientację. Bo każdy z punktów kontrolnych jest na wagę złota. A z pomocą zawodnikowi przychodzą tylko mapa, kompas i siła własnego ciała i umysłu.

Mazurskie Ekstremalne Zawody na Orientacje to zawody z pogranicza sportu i turystyki łączące w sobie wysiłek fizyczny i intelektualny. Podczas jednodniowej rywalizacji w okolicach rzeki Krutyni zawodnicy będą mieli do pokonania 30-130 km, w zależności od kategorii. W tym roku organizatorzy zawodów na orientację przygotowali cztery trasy: ekstremalną, rekreacyjną, rowerową oraz pieszą. Mazury to urozmaicony topograficznie teren, który umożliwia zbudowanie tras zapewniających ciekawe współzawodnictwo na orientację dla wszystkich. Nie czekaj! Orientuj się na Mazury!

facebook
pinterest